چالش هاي پیش روی مديريت منابع انساني:

 

چکيده: امروزه اطلاعات و دانش با زندگي بشر چنان درهم آميخته شده است که عصر حاضر را عصر اطلاعات ناميده‌اند. طبق گفته آلوين تافلر بي سواد قرن 21، کساني نخواهند بود که خواندن و نوشتن نمي دانند، بلکه کساني هستند که نتوانند ياد بگيرند يا ياد دهند. در اين شرايط نقش انسان در سازمان و نوع نگاه به او، سهم بسزايي در موفقيت يا شکست سازمان خواهد داشت. در مديريت علمي تيلور، انسان چيزي جز ابزار کار تلقي نمي شد.

 

ورود به سايت ...
بازدید: 312

در این مقاله سعی بر آن شده است تا توضیحاتی در مورد اعتبار اسنادی جهت مدیران شرکت های بازرگانی قرار دهیم.

اعتبار اسنادی (به انگلیسی: Letter of Credit یا LC)

 

ورود به سايت ...
بازدید: 360

معرفی انواع اوراق بهادار

اوراق بهادار در جهان تنوع بسیاری دارد و به صورت متمادی ابزار معاملاتی جدیدی ایجاد می گردد. در ایران این اوراق بهادار تنوع زیادی ندارد. البته برنامه هایی برای گسترش انواع اوراق بهادار مورد معامله در بورس وجود دارد. در این بخش ابتدا اوراق بهادار مورد معامله در بورس و سپس تعدادی از اوراق بهادار مطرح بررسی خواهد شد.

 

ورود به سايت ...
بازدید: 369

کارمندان یک مجموعه، سرمایه های آن سازمان می باشند.

 

مديريت امور كاركنان حوزه‌اي است كه به اندازه كل حوزه مديريت قدمت دارد اما به طور طبيعي دستخوش تغيير و تكامل شده است. نقطه عطف اين تغيير و تكامل جايي است كه به جاي مديريت كاركنان1 ، مديريت منابع انساني2 مطرح مي‌شود.

 

ورود به سايت ...
بازدید: 350

حسابداری تورمی گامی به سوی اطلاعات شفاف‌ تر:

بیان واقعیت‌های مالی از اهداف پیاده‌سازی یک سیستم حسابداری در شرکت‌ها است. تهیه اطلاعاتی که ویژگی‌های مربوط بودن، قابل اتکا بودن و قابل مقایسه بودن را فراهم آورند از اهداف اولیه سیستم حسابداری است.

 

ورود به سايت ...
بازدید: 408

می دانید که ماده 169 مکرر به بررسی شماره اقتصادی مودیان و گزارشات فصلی آنان می پردازد. در سال های اخیر سازمان امور مالیاتی کشور برای رضایت مندی مودیان خویش از هیچ کوششی دریغ ننموده و در این راه همواره تلاش داشته با بکارگیری روش ها و وسایل گوناگون و نیز با گماردن نیروهای کارآزموده و متخصص به تعیین دقیق درآمد مشمول مالیات فعالان اقتصادی مبادرت ورزد.

 

ورود به سايت ...
بازدید: 387

خلاصه ای از آیین نامه اصلاحی نحوه تنظیم و تحریر و نگاهداری دفاتر قانونی:

 

موضوع تبصره ۱ ماده ۹۵:

ماده ۱ مقررات این آیین نامه شامل مودیانی است که در موعد مقرر در قانون مالیاتهای مستقیم ، ترازنامه و حساب سود و زیان و درآمد و هزینه خود را با رعایت مقررات مربوط تسلیم می نمایند.

 

ورود به سايت ...
بازدید: 375

نحوه ثبت تا انحلال شرکت تجاری:

 

مقررات مربوط به شرکت‌های تجاری در اولین قانون تجارت ایران که در سال‌های ۱۳۰۳ و ۱۳۰۴ شمسی در ۳۸۷ ماده به تصویب رسید پیش‌بینی شده است. در این قانون چهار نوع شرکت سهامی ضمانتی، مختلط احصا شد. سپس قانون‌گذار با تصویب قانون تجارت ۱۳۱۱ در ۶۰۰ ماده، قانون تجارت سابق را نسخ و مقرراتی راجع به شرکت‌های تجاری و… مقرر کرد.

 

ورود به سايت ...
بازدید: 398

رشد چشمگیر تعداد صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سال‌های اخیر و اقبال عمومی بازار سرمایه به آنها، واحدهای سرمایه‌گذاری این صندوق‌ها را به یکی از ابزار‌های مالی رایج مبدل کرده است. تاکنون در مورد مزایای سرمایه‌گذاری در این صندوق‌ها مباحث فراوانی مطرح شده است، اما توجه به جنبه‌های منفی آنها، برای تصمیم‌گیری سرمایه‌گذاران و نیز کنترل‌های موثرتر نهاد‌های نظارتی بر آنها خالی از لطف نیست.

 

ورود به سايت ...
بازدید: 357

سرمایه گذاری در بورس:

اینکه سرمایه‌‌گذاری باید بلندمدت باشد، در بازار سهام خیلی ادعای کلی است. در واقع ما دو نوع سرمایه‌گذار در بورس داریم، که یک گروه سهامدار عمده‌اند و در هیات مدیره امکان دخالت دارند و شرکت را هدایت می‌کنند و از سود آن استفاده می‌کنند که این گروه به صورت بلندمدت سرمایه‌گذاری می‌کنند، اما گروه دوم ...

 

ورود به سايت ...
بازدید: 419

مهم ترین وظایف اشخاص حقوقی در قانون مالیات های مستقیم:

در این بررسی تلاش خواهد شد که به اهم وظایف و تکالیف اشخاص حقوقی اشاره شود.

 اما در ادامه قبل از هر چیز تعریفی از این دسته از مودیان آورده می شود. کلیه شرکت ها، موسسات، شعب شرکت های خارجی و امثالهم که ...

 

ورود به سايت ...
بازدید: 366

تشخیص درآمد مشمول مالیات و محاسبه آن از طریق علی الراس:

 

قبل از تعیین درآمد مشمول مالیات و مطالبه مالیات باید ابتدا مودیان مالیاتی را شناسایی و دسته بندی کرد و با توجه به درجه نسبی صحت عمل هر کدام و نوع و حجم فعالیت آنها، درآمد مشمول مالیات متناسب با وضعیت شغلی آنها را تعیین نمود. برای این منظور مودیان مالیاتی از نظر صحت عمل و الزام به تکلیف قانونی به طبقات زیر تقسیم می شوند:

 

ورود به سايت ...
بازدید: 344

فشار مالیاتی بر پایتخت / سهم ۷۰درصدی تهرانی‌ها در مالیات کل کشور:

 

خرداد و تیرماه آغاز ماراتن نفسگیری است که یک‌سوی آن نظام مالیاتی با انواع بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌‌هاست و سوی دیگر آن مودیانی هستند که در پیچ‌وخم بوروکراسی نظام مالیاتی گرفتار آمده‌اند. این فصل از سال که فرامی‌رسد بنرها و تراکت‌های سازمان امور مالیاتی با مضامین مختلف از در و دیوار شهر آویزان می‌شوند. پیام‌هایی که قرار است ...

 

ورود به سايت ...
بازدید: 392

مقدمه:

محیط کسب‌وکار، پویا و همیشه دستخوش تغییر و دگرگونی است. فناوری مدام در حال تغییر و پیچیده‌تر شدن است. شرکت ها و سازمان ها به‌دنبال فناوری جدید برای ارتقای کارایی فرایندهای کسب‌وکارشان هستند و از این‌رو سیستم های اطلاعاتی پیچیده‌تر شده‌اند. حوزه حسابرسی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و به‌شدت تحت تاثیر توسعه فناوری اطلاعات قرار گرفته است.

 

ورود به سايت ...
بازدید: 590

فاینانس چیست ؟

حتماً در اخبار وقتی حرف از پروژ‌ه‌های بزرگ عمرانی به میان می‌آید، نامش را شنیده‌اید. یکی از اصلی‌ترین تسهیلات برای اجرای طرح‌های کلان یک کشور که در ادامه بیشتر با آن آشنا می‌شوید.

آن‌گونه که متداول شده، فاینانس به تأمین منابع مالی موردنیاز اجرای پروژه‌ها و خرید تجهیزات طرح‌های تولیدی (سرمایه‌ای) و هم‌چنین خدمات فنی و مهندسی ...

 

ورود به سايت ...
بازدید: 535

جدیدترین مطالب وب سایت

سرمایه گذاران بازار طلا سود میبرند.
  بر اساس گزارشات انجام شده:افزایش کسری بودجه دولت آمریکا طی ماه‌های آینده ...
نوروز
مبلغ مستمری ماهیانه بازنشستگان تامین اجتماعی و میانگین سن بازنشستگی
بر اساس آمار میانگین سن فعلی بازنشستگان ٦٥ سال و ازکارافتادگان برابر ٥٥ سال ...
نکول "ورشکستگی" چیست؟
احتمال نکول تسهیلات پرداختی به مشتریان یکی از موارد مهم در ارائه تسهیلات ...
زیان سرمایه چیست؟
ضرری که در هنگام کاهش ارزش دارایی های سرمایه ای نظیر سرمایه گذاری در مسکن رخ ...
شهادت حضرت زهرا(س)
شارژر های خورشیدی
کمپانی اپل به دنبال تولید شارژر های خورشیدی است: آخرین خبر ها حاکی از آن است ...
برف بهمن تهران را هم سفید پوش کرد
روز پرستار
پیش بینی و هشدار تغییرات آب و هوایی بوسیله چتر هوشمند
مهندسان فناوری موفق شده‌اند چتر هوشمندی را طراحی و تولید کنند که قادر است ...