ورود  \/ 
x
x
ثبت  \/ 
x

قاعده 5 ساعته

موفقیت، در یک ساعت در روز
خود این قاعده بسیار ساده است: یک ساعت از هر روز هفته کاری از هفته(یک ساعت * پنج روز کاری هفته = پنج ساعت) را به کار بر روی تمرین و یادگیری اختصاص بدهید. هر چیزی که نیاز به مطالعه یا تمرین دارد و با هدف والاتر پیشبرد زمینه کاریتان قابل اعمال است را در این بازه‌های زمانی قرار دهید. همین!
 
دلیل اینکه قاعده پنج ساعته در مهیاسازی موفق‌ترین افراد دنیا برای تداوم موفقیت اینقدر موفق بوده است به دو چیز برمی­‌گردد.
لازم است به جای هرچه سخت‌تر و طولانی‌تر تلاش کردن، بر روی هرچه "هوشمندانه‌تر" کار کردن تمرکز کنید. کار کردن هوشمندانه شامل اختصاص مدتی از زمان به یادگیری، به جای اجرا، است. این به شما برای تمرکز بر خودبهبودی بلندمدت، به جای بار کاری فعلیتان، کمک خواهد کرد.
آیا واقعا فکر می کنید که اینکه بیل گیتس سالی 50 کتاب می خواند ارتباطی مستقیم با پروژه‌های روزمره اش دارد؟ ثانیا، هیچ چیز نمی تواند یک فرد کاربلد را شکست دهد.
مارک اندرسون کارآفرین میلیاردر به مارک زاکربرگ به عنوان به عنوان یک نمونه اشاره نموده و در مصاحبه‌ای گفت: «من فکر می‌کنم کسب مهارت، یعنی کسب مهارت‌ها و نحوه اجرای کارها، فوق‌العاده مورد غفلت قرار گرفته است. دلیلی وجود دارد که اینهمه داستان درباره مارک زاکربرگ وجود دارد. مارک زاکربرگ‌های زیادی وجود ندارد. اگر وقت خود را با مدیر عامل‌های بزرگ صرف کنید متوجه خواهید شد که آنها واقعا دایره المعارفی از اطلاعات درباره نحوه اداره یک کمپانی؛ برخورداری از دانشی این چنینی در اوائل دهه 20 و چند سالگی بسیار دشوار است».
 
پنج ساعت، سه راه
روش صرف وقت توسط کسانی که از قاعده پنج ساعته استفاده می کنند را شرح داده و این روند را در سه دسته قرار داده است:
 
1. مطالعه کنید. علاوه بر بیل گیتس، می توان به کتابخوان‌های حرفه‌ای دیگری همچون اپرا، باراک جمهور اوباما، مارک کوبان، فیل نایت(موسس Nike)، دیوید روبنشتاین کارآفرین میلیاردر، و دنیل گیلبرت میلیاردر خودساخته و مالک تیم بسکتبال کلیولند کاوالیرز اشاره کرد.  
2. فکر کنید. این ممکن است مانند یک ساعت بیکاری به نظر برسد، ولی نشان داده شده است که اختصاص وقت به تامل کردن عملکرد شغلی را بهبود می بخشد. این یک اصل حیاتی برای تیم آرمسترانگ، مدیرعامل AOL، است، که تیم ارشدش را وادار به چهار ساعت فکر کردن در هفته می کند.
3. تجربه کنید. بنجامین فرانکلین و توماس ادیسون به انجام آزمایشهای ریسکی معروف بودند. گوگل و مایکروسافت مدتی از روز را در اختیار کارکنانشان قرار داده اند تا به تجربه کردن عملی ایده هایشان بپردازند.

لپ تاپ قدرت باروری را نمی کاهد

در حالی که پیش از این تصور می شد استفاده از وسایل گرمازای رایانه ای بر توان باروری افراد تاثیر منفی دارد، بررسی های جدید این فرضیه را زیر سوال برده است.

در سال های گذشته بارها اخباری در مورد تاثیر منفی قراردادن لپ تاپ بر روی پاهای انسان و به خصوص مردان منتشر شده و تصریح شده بود که گرمای ناشی از فعالیت لپ تاپ ها توان باروری انسان ها را کاهش می دهد.

اما حالا مشخص شده که لپ تاپ ها تاثیری منفی بر قدرت باروری مردان ندارند و تولید مثل انسان ها را مختل نمی کنند. بر اساس بررسی تازه ای که توسط پژوهشگران آمریکایی انجام شده، گرمای ناشی از فعالیت لپ تاپ ها در حدی نیست که بر کیفیت اسپرم مردان تاثیر منفی بگذارد و آنها قادر به تحمل گرمای مذکور هستند.

بر همین اساس اگر گرمای ناشی از فعالیت لپ تاپ ها باعث شود تا دمای محیط اطراف اسپرم ها از ۵ تا ۶ درجه سانتیگراد بالاتر رود، خطرات جدی برای توان باروری مردان ایجاد می شود. اما معمولا چنین افزایش دمایی رخ نمی دهد.

در مورد زنان این خطر با توجه به شرایط فیزیکی و جسمانی آنها بسیار کمتر است. زیرا دستگاه تولید مثل آنها در عمق بدن قرار دارد و گرمای لپ تاپ هیچ آسیبی به آن وارد نمی کند.

مبلغ مستمری ماهیانه بازنشستگان تامین اجتماعی و میانگین سن بازنشستگی

بر اساس آمار میانگین سن فعلی بازنشستگان ٦٥ سال و ازکارافتادگان برابر ٥٥ سال است. همچنین میانگین سن برقراری مزایای بازنشستگی معادل ٥٧ سال است. این شاخص درباره از کارافتادگان برابر ٤٤ سال و فوت شدگان برابر ٥٥ سال است.

همچنین میانگین مبلغ مستمری ماهیانه بازنشستگان معادل یک میلیون و ٢٧١ هزار تومان، میانگین مستمری دریافتی ازکارافتادگان معادل ٧٥٦ هزار تومان و میانگین مستمری دریافتی بازماندگان بازنشستگان و بیمه شدگان متوفی ٨٩٨ هزار تومان است. ٣٣ درصد بازنشستگان، ٨٠ درصد ازکارافتادگان و ٦٠ درصد پرونده های فوتی مبلغ مستمری معادل حداقل دستمزد دریافت می نمایند.

بر اساس آمار استخراج شده تا پایان سال ٩٥؛ میانگین سابقه پرداخت حق بیمه مربوط به بازنشستگان معادل ٢٥ سال، ازکارافتادگان معادل ١٠ سال و فوت شدگان معادل ١٤ سال بوده است.

تعداد کل پرونده های فعال مستمری بگیران تا پایان پایان سال ١٣٩٤معادل ٢ میلیون و ٥٢٤ هزار و ١٣٣ پرونده است. از این میان ١ میلیون و ٦٣٣ هزار پرونده (٦٥ درصد) مربوط به بازنشستگان، ١٣٤ هزار پرونده (٥ درصد) مربوط به ازکارافتادگان و ٧٥٦ هزار پرونده (٣٠ درصد) مربوط به فوت شدگان است.

سرمایه گذاران بازار طلا سود میبرند.

 

بر اساس گزارشات انجام شده:افزایش کسری بودجه دولت آمریکا طی ماه‌های آینده موجب خواهد شد تا خزانه داری این کشور اوراق قرضه بیشتری را منتشر کند و این مساله در نهایت موجب کاهشارزش دلار خواهد شد.

 این تحلیل نشان می‌دهد که انتشار اوراق قرضه جدید منجر با افزایش نرخ بهره این اوراق می‌شود و این مساله فشار زیادی را بر ارزش دلار آمریکا وارد می‌کند چرا که تقاضای خارجی برای دارایی‌های امن آمریکا با کاهش روبرو می‌شود.

به اعتقاد تحلیلگران، دلار آمریکا در منطقه بحرانی قرار دارد. شرایط فعلی دلار در بازارهای جهانی تا حد زیادی شبیه اواخر دهه ۱۹۷۰ میلادی و دوران کارتر رئیس‌جمهور سابق آمریکا است. در آن زمان، علی‌رغم افزایش نرخ بهره اوراق قرضه آمریکا، ارزش دلار با افت شدیدی روبرو شد.

ارزش دلار آمریکا نیز همچنان تحت فشار شدیدی قرار دارد و این مساله در نهایت به نفع سرمایه‌گذاران بازار طلا خواهد بود.

فروش ویژه همراه برآیند از 20 اسفند 1397

درباره صفحات اجتماعی

جهت اطلاع رسانی و ارتباط هرچه دقیق تر و کامل تر با شما

در ارتباط باشید :

اطلاعات تماس

شرکت فکر گستر فناور (سهامی خاص)
  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  66758033 21 98
  www.fekrgostar.com
  تهران خیابان جمهوری خیابان شیخ هادی شماره 163 واحد 1