ورود  \/ 
x
x
ثبت  \/ 
x

اقلام دارویی مالیات بر ارزش افزوده ندارند

مالیات بر ارزش افزوده

 

اقلام دارویی مالیات بر ارزش افزوده ندارند:

دریافت مالیات بر ارزش افزوده از اقلام دارویی و خدمات درمانی غیرقانونی است ولی بر اساس گزارش های رسیده، برخی از داروخانه ها اقدام به دریافت مالیات بر ارزش افزوده می کنند.

معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی کشور گفت: دریافت مالیات بر ارزش افزوده از اقلام دارویی و خدمات درمانی غیرقانونی است ولی بر اساس گزارش های رسیده، برخی از داروخانه ها اقدام به دریافت مالیات بر ارزش افزوده می کنند.

با توجه به معافیت انواع دارو، لوازم مصرفی درمانی،خدمات درمانی (انسانی، حیوانی و گیاهی) و خدمات توانبخشی و حمایتی از مالیات بر ارزش افزوده، دریافت هر گونه وجهی تحت عنوان مالیات بر ارزش افزوده از اقلام دارویی و خدمات درمانی در داروخانه ها و مراکز درمانی غیر قانونی است.

برغم تصریح قانونگذار و بر اساس گزارش های رسیده ، برخی از داروخانه ها اقدام به دریافت مالیات بر ارزش افزوده می کنند که با توجه به معافیت مذکور، دریافت هر گونه وجهی مازاد بر قیمت رسمی دارو و لوازم مصرفی درمانی؛ خلاف مقررات و گران فروشی است.

معاون سازمان امور مالیاتی گفت: نهادهای نظارتی، گران فروشی دارو را بررسی و با خاطیان برخورد می کنند.

به منظور پیشگیری از هر گونه سوءاستفاده احتمالی؛ انواع دارو، لوازم مصرفی درمانی،خدمات درمانی (انسانی، حیوانی و گیاهی) و خدمات توانبخشی حمایتی از شمول قانون مالیات بر ارزش افزوده خارج است و در صورت مواجهه با گران فروشی دارو، موضوع از طریق سازمان تعزیرات حکومتی قابل پیگیری است.

فروش ویژه همراه برآیند از 20 اسفند 1397

درباره صفحات اجتماعی

جهت اطلاع رسانی و ارتباط هرچه دقیق تر و کامل تر با شما

در ارتباط باشید :

اطلاعات تماس

شرکت فکر گستر فناور (سهامی خاص)
  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  66758033 21 98
  www.fekrgostar.com
  تهران خیابان جمهوری خیابان شیخ هادی شماره 163 واحد 1