ورود  \/ 
x
x
ثبت  \/ 
x

کمپانی SpaceX رکورد هجدمین پرتاب موفق موشک در سال ۲۰۱۷ را تکمیل کرد

ظاهرا سال ۲۰۱۷ برای کمپانی فضایی Space Xکه در مالکیت ایلان ماسک قرار دارد، سال خوبی بوده است. این کمپانی طی سال جاری موفق شد هجدمین پرتاب موشک خود را به اتمام برساند و این موضوع رکورد جدیدی را برای یک شرکت فضایی خصوصی ثبت کرد. بهترین رکورد قبلی این کمپانی شامل ۱۰ پرتاب موشک موفق در تقویم زمانی ۱ ساله بوده که بخشی از آن مرهون موفقیت‌های این شرکت در سال ۲۰۱۷ است.

موشکی که دیروز توسط Space X پرتاب شد مربوط به یک مشتری این شرکت با نام ایریدیوم بود. این ماموریت برای شرکت ارتباطات اخترشناسی ایریدیوم اجرا شده و ۱۰ ماهواره را در مدار پایینی زمین قرار داده و چهارمین ماموریت از این نوع است که شرکت Space X هدایت آ‌ن‌را برای مشتریانش برعهده داشته است.

موشک مورد استفاده در این ماموریت از نوع فالکون ۹ بود که پیش‌تر قابلیت‌های پروازی آن به اثبات رسیده است. این موضوع بدان معناست که موشک مذکور قبلا هم در فضا بوده و آخرین ماموریت آن در ماه ژوئن اجرا شد که آن هم مربوط به شرکت ایریدیوم بود. همچنین ایریدیوم مشتری اولین ماموریت شرکت Space X در سال جاری بود که پیش‌تر در ماه ژانویه اجرا شده بود. آن دوران یک مقطع زمانی حیاتی برای کمپانی بود؛ زیرا حادثه‌ای پیش از پرتاب موشک که ناشی از نابودی موشک و محموله آن از جمله ماهواره اینترنتی فیس بوک بود را پشت سر گذاشت.

 

فروش ویژه همراه برآیند از 20 اسفند 1397

درباره صفحات اجتماعی

جهت اطلاع رسانی و ارتباط هرچه دقیق تر و کامل تر با شما

در ارتباط باشید :

اطلاعات تماس

شرکت فکر گستر فناور (سهامی خاص)
  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  66758033 21 98
  www.fekrgostar.com
  تهران خیابان جمهوری خیابان شیخ هادی شماره 163 واحد 1